Andrey Sheptytsky

Metrop Andrej

Молитви слуги Божого
Митрополита Андрея Шепицького

"За Україну і український нарід"

Всемогучий боже і Царю всесвіту, спасителю наш, Ісусе Христе, що всім серцем любиш увесь людський рід і своїм безмежним промислом опікуєшся кожним народом зосібна!

Споглянь милосердно і на наш український нарід, і на кожний інший нарід, що з повною надією припадає до Тебе, як до свого найліпшого Отця і премудрого Царя. Ми діти цього народу, покірно послушні Твоїй святій волі, любимо всі народи, що їх Ти відкупив своєю святою кров"ю на хресті, а передусім любимо щирою християнською любов'ю наш український нарід. Тим то з любови до нього, а радше з любови до Тебе, наш Боже, благаємо:

Прости йому всі провини, поправ всі його злі нахили, а скріпи добрі нахили; змилосердися над ним у всіх його потребах. Борони його перед усякою кривдою й несправедливістю ворогів.

Зливай на нього безнастанно Твоє щедре благословення.

Благаємо Тебе, наш Боже, про особливу опіку і поміч для нашого народу, щоб серед усіх переживань і спокус з боку світу, диявола і його слуг він міг завжди зберегти небесне світло віри, перемагати витривалістю у добрім всякі трудносщі і завжди належати до благословенного Твого Божого Царства, і тут на цім світі і в небесній батьківщині.

Дай нам ласку, щоб ми всі до одного, залучені єдністю віри і союзом любови під Твоїм проводом і проводом святої Вселенської Церкви, йшли завжди дорогами правди і справедливості, любови та спасення. Пішли українському народові святих, великих своїх слуг, щоб прикладом і словом були його мудрими провідниками у всіх царинах нородного, суспільного й громадського життя.

Провідникам нашого народу дай світло Твоєї премудрости з неба, дай йому численне і добре та святе духовенство!

Заопікуйся його молоддю, щоб не тратила ласки святого Хрещення, щоб одержувала в родині й школі основне християнське виховання і виходила на пожиточних синів свого народу. Благослови всі наші родини, щоб батьки були зразковими й певними християнами, а матері визначались мудрістю, попожністю й дбайливістю у вихованні дітей. Заохоти багатьох із нашого народу до життя досконалішого, до святости. Поклич багатьох, у кожному поколінні, до монашого стану, до геройських жертв за справи Церкви й народу.

Просвіти всіх нас, нахили всі серця, щоб усі якнайліпше пізнавали й цінили святу католицьку віру і, визначаючи її, почували себе щасливими, стояли в ній непохитно, хоч би треба було понести й мученичу смерть, та й щоб по законам святої віри уладжували своє життя.

Благослови також і дочасне добро нашого народу.

Дай йому волю, щоб міг свобідно розвивати свої природні, Тобою дані сили. Обдаруй його правдивою незіпсованою просвітою. Благослови його працю на всіх ділянках науки, мистецтва й добробуту та благослови всіх і все, щобнаш нарід,живучи мироно та щасливо, міг добре Тобі служити, а з Твоєю поміччю одержати вічну небесну Батьківщину.

А Ти, Пресвята Богородице, Непорочно-Зачата, Мати і Царице України, Святий Обручниче Йосифе, покровителю Вселенської Церкви, святий Архангеле Михаїле і ви всі, покровителі українського народу, опікуйтеся завжди цим народом, щоб він став народом святим, щоб сповнив своє Боже післанництво, щоб навернув увесь Схід до світла віри, щоб причинився до світлого добра людського роду, щоб був поміччю і потіхою святої Вселенської Церкви та щоб приносив Вічному Цареві Безперестанну славу, честь і поклін на віки вічні. Амінь.

"До Пресвятої Богоматері"

Пресвята Діво Маріє, коли Твій Син умирав на хресті, поручив Тобі нас усіх людей, що серед терпінь і гріхів живемо, на цій долині сліз. Багато з нас тільки рідко до Тебе прибігає, багато з нас Тебе мало знає. Та сьогодні ми стаємо у стіп Твоїх, щоб зачерпнути у Тебе щось з цієї потіхи, якою воскреслий Христос потішав Тебе, коли у сорокденному часі перебування на землі щоденно Тобі являвся.
Ми ж Твої діти, Благослови нас і дай нам усе те, чого нам треба, щоб наше життя могло бути правдиво християнське і бодай трохи щасливе.
Благослови нашу Батьківщину, благослови ввесь український нарід, благосло­ви усі наші родини, дай їм дочасний добробут та здоров'я, а ще більше Божу благодать і чесноти християнського життя. Поблагослови і кожного з нас зокрема, благослови на подвиги, на труднощі, на боротьбу християнського життя.
Випроси нам великих Святих, героїв християнської любови, дай нам много святих батьків, які провадили б многочисленне потомство, дорогами християн­ської мудрости і справедливости.
Дай нам много святих матерів, які виховували б численні діти в страсі Божому, любові свого народу й любові ближнього. Дай нам матері, повні геройської любови, які ту любов передали б дітям і внукам. Дай нам ту велику ласку, щоб жінки не боялися тягарів материнства, а наслідували б Тебе в Твоїй материнській жертві.
Стережи нас перед усіма небезпеками й гріхами, які могли б зводити нас на бездоріжжя невірства, єресі або ненависти.
Дай нам мужніх провідників на церковній і народній ниві, і над усе дай нам бути правдивими Твоїми дітьми, Тебе як матір любити й до смерти бути вірними святій Христовій вірі, та його святій Церкві, Амінь.

"За успіх у праці для народу"

Просимо тебе, Царю небесний, Духу правди, любови і справедливости! До тебе підіймається наша молитва, Загрій просвіти наші уми й серця, показуй нам правильну дорогу в нашій праці для добра свого народу, благослови наш труд і подай нам братню єдність у всіх наших зусиллях для щастя нашої вітчизни й народу та для нового розквіту Христової Церкви в Україні. Амінь.

"Молитва про добрих священиків"

 Господи, Господи, поглянь з неба, подивись і відвідай виноградник, який насадила правиця Твоя.

Нехай всемогутня Твоя Рука буде завжди над цим народом, що його Ти полюбив.
Дай йому, Предвічний Боже, у кожному поколінні, аж до кінця світу, єпископів і священиків святих, повних Твого Духа, — пастирів й учителів Твого Закону, що вміли б незмінно зберігати правду Твого святого Об'явлення та з любов'ю навчати й вести цей великий нарід.

Даруй Твоєму духовенству ласку ніколи не боятися пожертвування, де тільки йде про Твою славу й добро цього народу.

Розпали в серцях Твоїх священиків духа ревности про спасіння душ. Відкрий перед їхніми очима премудрість Твого Об'явлення і дай їм високе почуття святости того діла, до якого Ти їх покликав. Благослови їхню працю і їхні наміри. Хорони від усякого лиха. І єднай їх Твоєю благодаттю, щоб любов'ю були одно, — як Ти, Отче, зі Сином і Син з Тобою. Амінь.