Посвячення Пам’ятника жертвам голодомору Голодомору

 

 

Посвячення Пам’ятника Жертвам Голодомору в Торонто

 

 
 


(Reprinted by permission from СВІТЛО – THE LIGHT monthly magazine)


Двадцят п'ятого вересня 2010 року в Миссиссаґа, що біля Торонта при Соборі Успення Пресвятої Богродиці за почином декана і пароха Всесв. о. Романа Паньківа, мецената Євгена Коструби і Комітету здійснилась значна церковно-громадська подія.

Загальний вид на обряд посвячення Пам'ятника ГолодоморуФрагмент з посвячення: о. декан Прот. Роман Паньків перед Пам'ятником Голодомору.O годині 15-ій Єпарх Торонта і Східної Канади Преосвященний Владика Стефан Хміляр урочисто посвятив Пам'ятник Жертвам Голодомору в Україні. Ниві світові стало відомо, що Йосиф Сталін із низкою російських безбожників в роках 1922 до 1933 знищили штучним голодом біля 10 мільйонів українського селянського населення. Слід підкреслити, що цей жахливий злочин проти українського народу тодішня преса злобно замовчала.

Високий і імпозантний Пам'ятник Голодомору споруджено на церковній території біля Собору Успення Пресвятої Богородиці. Фундатором тієї гідної споруди є відомий український меценат Євген Коструба.

У святі взяли участь члени духовенства Єпархії Торонта і Східної Канади та Православної церковної громади Торонта, яку в відсутности Ново-назначеного Митрополита Архиєпископа Владики Юрія, представляв Всеч. о. Богдан Сеньців.

 

Високий і імпозантний Пам'ятник Голодомору споруджено на церковній території біля Собору Успення Пресвятої Богородиці. Фундатором тієї гідної споруди є відомий український меценат Євген Коструба.

 

Зліва: Меценат Євген Коструба і о. декан Прот. Роман ПаньківВ урочистості взяла участь теж низька канадських і українських політичних і громадських діячів серед яких: посоль України в Оттаві достойний д-р Ігор Осташ, Генеральний Консуль Торонта Данилейко, посадник міста Миссиссаґи дойстойна Газел Мекалліон, Український посол Борис Вжесневський, Онтарійський міністр Фонсека, якого дружина українка, піддиякон маґістер Юрій Паньків, представники українських громадських і молодіжних Організацій, парафіяни та гості.

Після обряду посвячення всі присутні зайшли до парафіяльної залі на другу частину свята. Заля була Зліва: о. Петро Івахів, о. Роман Паньків і Владика Стефан Хмілярсуворо устаткована, на столах свічка, шматок чорного хліба та пісний борщ. На понурий сцені виступала молодь ансамблю "Пролісок" під керівництвом відомої деригентки пані Коник та й інших молодіжних груп. У міжчасі чергувалися короткі промови серед яких організатора цього жалібного свята Всевч. декана й пароха о. Романа Паньківа. Доповідач представив присутнім фундатора спорудженого Пам'ятникa Голодомору Євгена Кострубу, якому Україна нещодавно надала почесний орден третього ступня за його заслуги. Одночасно о. декан вручив фундаторові Євгенові Кострубі почесну грамоту від Глави нашої Церкви Блаженнішого Любомира Гузаря за його доброчинні діла для нашої Церкви й народу.

Слід згадати, що головну доповідь про Голодомор в Україні мав піддиякон маґістер Юрій Паньків, який є першим студентом на Канаду й Америку, що захистив маґістерку про Голодомор в Україні. У своїй доповіді доповідач підкреслив, що цей Пам'ятник Голодомору буде свідком майбутнім поколінням тієї трагедії, яка здійснилася в Україні.

Цього ж дня своєю багатолюдною участю в обряді посвячення Пам'ятника Голодомору наша громада Торонта духовно й молитовно споменула ці жахливі часі й смертні терпіння штучного голоду, в яких гинули наші брати і сестри, заявляючи їм свою солідарність.


о. Василь Цимбалістий, ЧСВВ

 

Make a free website with Yola